Reels çekimleri, Instagram uygulamasının ‘Reels’ bölümünün devreye girmesinden sonra gündeme gelen bir türdür. Gelişen ve değişen sosyal medyada gün geçtikçe değişik türler ortaya çıkmaktadır. Reels ve Reels çekimleri de bunlardan birkaçıdır.  Son zamanlarda en hızlı etkileşim getiren Reels videoları profesyonellik isteyen konulardır.

Reels Çekimleri ve Gereklilikleri Neler?

Yaş veya cinsiyet fark etmeden artık herkes Instagram kullanmaktadır. Popülerliği her geçen gün artan bu sosyal medya uygulamasında en sık üretilen içeriklerin çoğunu Reels’ler oluşturmaktadır. Çok kısa sürede daha büyük kitlelere ulaşım sağlayan bu Reels’ler yoğun ilgi çekmektedir.

Profesyonellik isteyen Reels çekimleri amaca uygun hale getirilmelidir. Büyük bir iş olanağı da sunan sosyal medyada, öne çıkmak adına Reels çekimleri üst düzeyde olmalıdır. Marka bilinirliği, hedef kitleye ulaşma, yeni kişilerin karşısına çıkma ve satış arttırma üzerinde etkili olan Reels’ler burada dikkate değerdir.

1 – Alanda Uzman Firmalarla İş Birliği

Profesyonel Reels’ler elbette profesyonel kişilerin elinden çıkmaktadır. İnstagram Reels video nasıl yapılır sıkça gündeme gelip 27 fotoğraf Reels nasıl yapılır anlatılsa bile profesyonel markalarda işler değişmektedir. Normal kullanıcılar galeriden Reels video nasıl yapılır araştırması sonucu birçok Reels çekme fikirleri sahibi olur. Ancak markalarda Reels video hazırlama programı gibi dış etkenlerin devreye girmesi gerekir.

Bu da uzmanlık isteyen alanı oluşturmaktadır. Reels çekimleri ne denli kaliteli ve ilgi çekici olursa o kadar talep görür. Tek Prodüksiyon sizler için buradadır. Kaliteli ürün çekimi, Reels çekimleri hatta drone çekimleriyle çok boyutlu şekilde markanızı yükseltmeyi hedeflemektedir.

2 – Hesap Türünüze Uygun Reels Çekimleri

İnstagram’da birden çok hesap türü bulunmaktadır. İşletme hesabı ve bireysel hesap şeklinde ikiye ayrılmaktadır. İşletme hesapları daha çok iş odaklı, ticari amaç güden hesap türlerini oluşturmaktadır. Dijital pazarlama alanı olarak da bilinen bu hesaplarda Reels çekimleri, markaya uygun olmalıdır. Hedef kitlenin beğeneceği Reels geçişleri nasıl yapılır, markaya uygun içerikler nelerdir iyice araştırılmalıdır.

Tek Prodüksiyon burada sizlere sosyal medya yönetimi hizmetini detaylıca sunmaktadır. Hesabınızın yönetimi, etkili kullanım ve daha birçok noktada sizlerle beraberdir. Hesap türüne uygun Reels çekimleri ve Reels fikirleri için de Tek Prodüksiyon sizlere destek olmaktadır.

3 – Eklentilerle Reels Videosunu Canlandırma

Reels videosunu çektikten sonra sırada ufak ama etkili işlemler kalmaktadır. Bir Reels kamera açısı, arkada kullanılan müzik, ışık, geçişleri hatta video içi fotoğraf eklentileriyle üst noktalara çıkmaktadır. Reels video birleştirme veya Reels içerik düzenlemesi profesyonel kurumların ihtiyaç duyduğu bir destektir.

Tek Prodüksiyon sizler için çekimi gerçekleştirmektedir. Çekime ek profesyonel tasarımcılarıyla Reels çekimleri daha da özelleştirilmektedir. Tasarımın her şey olduğu dijital platformlarda marka bilinirliğiyle içerik kalitesi neredeyse doğru orantılıdır. Bu süreci profesyonelce yürütmek için Tek Prodüksiyon sizleri beklemektedir.