Tanıtım videosu günümüzün en sık kullanılan mesaj yollarından birisidir. Dijital reklam kanalları arasında değerlendirilen bu videolar ile siz de kendinizi duyurabilirsiniz. Hedeflediğiniz kitleye binaen oluşturacağınız bu videolar ile etkili bir mesaj iletimi sağlayabilirsiniz. Sadece mesajlarınızı iletmekle kalmaz aynı zamanda satış ya da hizmet duyurusu hedefinize de ulaşmış olursunuz.

Şüphesiz görsel, işitsel uyaranların bir arada olduğu reklam anlayışları çok daha etkilidir. Markaya dair daha detaylı bilgi vermesi kadar alıcıya da hitap etmektedir. Hedeflenen kitlenin yaşı ve özellikleri bir arada bulundurularak videolar hazırlanır. Tanıtım videosu olarak adlandırılan bu içerikler ile hem reklam yapılmaktadır hem de markanın değeri arttırılmaktadır.

Tanıtım Videosu Nedir?

Markaya, kişiye, kuruma ait olan ve belirli bir mesajı içeren görsel ürünlerin tamamıdır. Görselliğin ve işitsel mesajların ön planda olduğu görülmektedir. Gerçek kişilerden ve mekanlardan oluşabildiği gibi animasyon yapıda da oluşturulabilmektedir. Süreleri talep eden firmaya göre değişiklik göstermektedir. Diğer taraftan sektöre bağlı olarak farklılıkları da söz konusu olmaktadır.

Tanıtım Videosu Çeşitleri Nelerdir?

Günümüz şartlarında tanıtım adına oluşturulan videolar farklı tarzlara ait olmaktadır. Firmalar tarafından değişik şekillerde adlandırılma sebebi budur. Kişilerin ya da kurumların taleplerini gerçekleştirirken bu türlere bakarak hareket etmesi gerekmektedir. İşte, tanıtım adına gerçekleşen video türleri şunlardır:

A – Kişisel Tanıtım Videosu

Kişiler özelinde oluşturulan video türleridir. Bu video türlerinde özellikle kişisel markaların tanıtımında kullanıldığı görülmektedir. Kişi bazında oluşturulan videoların tamamı bu şekilde adlandırılmaktadır. Eğer talep edilirse kişinin yüzü kullanılmaktadır. Ancak istek doğrultusunda kişi olmadan da kişisel marka ve isim de tanıtılmaktadır.

B – Animasyon Tanıtım Videosu Hazırlama

Gerçek ortam, isim ya da marka kullanılmadan oluşturulan videolardır. Animasyon videoları görece daha çok uğraştırıcıdır. Baştan aşağı bir senaryo ve ilerleme bulunmaktadır. Her sektöre gidebileceği gibi özellikle küçük yaştaki hedef kitle için oluşturulmaktadır.

C – Firma Tanıtım Videosu

Kurumsal videolar oluşturulması istendiğinde gerçekleştirilmektedir. Tek Prodüksiyon olarak firma tanıtım içerikleri daha değişiklik gösterir. Genelde satış, hizmet verme amacı güdüldüğünden iletilen mesaj farklıdır. İçerik dahilinde farklı tarzlar oluşturulabilmektedir.

Tanıtım Videosu Nasıl Çekilir?

Video eğer gerçekçi bir çekim yapılacaksa çekim öncesi senaryo ve tasarımın yapılması gerekir. İlerleme aşamaları belirlenerek devamında verilecek olan mesajın da saptanması gerekecektir. Böylece hedeflenen tarzda bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Çekim esnasında mesaj kadar çekim kalitesi önemlidir. Doğru ekipmanlar dahilinde tanıtım adına videolar göz önüne sunulmaktadır.

2023 Tanıtım Videosu Çekim Adresi Tek Prodüksiyon!

Tek Prodüksiyon olarak günümüz şartlarında en iyi tanıtıma özel videolar çekilmektedir. Geniş ekipman desteği kadar hayal gücü yüksek, yaratıcı ekibimiz ile sizlere videolar hazırlıyoruz.